Technologas #17: Kas tas PWA ir kaip jis jums uždirba pinigus

Vaidas

Vaidas, CTO

Techniniai žmonės turi polinkį įsivynioti į kalbėjimą terminais ar trumpiniais. Kaltas, kaltas, kaltas.

  • Kas naujo darbe? 
  • Aiiii, tai žinai, statom PWA jau mėnesį. 
  • Mmm…

Kartais aplinkiniai pasitaiko mandagūs ir leidžia tokiai situacijai praslysti. Bet pagalvojau, kad būtų naudinga mūsų darže įvesti daugiau susikalbėjimo ir dažniau pasigilinti, ar tikrai vienas kitą suprantame.

PWA kaip pavyzdį pasitelkiau ne be reikalo, tai yra vienas terminų, kurį pastaruoju metu darbe naudoju ypač dažnai.

Tai kas per velnias tas PWA?

Galutiniam vartotojui atsakymas gana paprastas - PWA (Progressive Web Apps) yra tiesiog geresnė mobili patirtis. Tačiau tiems, kurie e. komercijos versle kapstosi giliau, tai gali būti vienas iš atsakymų į klausimą, kaip padidinti savo projektų našumą ir sugeneruojamą pelną.

Telefone, planšetėje ar kompiuteryje yra daugybė programų. Jos turi labai platų funkcionalumą, sąveikauja su kompiuterio failų sistema, susijungia su kitais įrenginiais per USB, Bluetooth ar panašiai. Kitoje pusėje yra web svetainės, kurios savaime nėra programos, o jas pasiekiame per naršyklę. Svetainės patogios, nes jų nereikia papildomai įrašinėti, tačiau kartu ribotas ir jų funkcionalumas. PWA yra tarsi tarpinis variantas tarp programos ir svetainės. Bet kuo gi jis pranešesnis už seną gerą webą? 

Ogi tuo, kad prireikus galime panaudoti įvairiausius funkcionalumus per naršyklės API. Norite pasigaminti naujausią (ir, žinoma, geriausią) pokalbių platformą? Tau padės WebRTC ir geolokacija. Norite padaryti žaidimą? Easy, tau į pagalbą ateis WebGL, WebVR ar panašūs įrankiai.

Bendrai, PWA - tai ne naujas išradimas, o pagerėjęs naršyklių ir kompiuterio suderinamumas, kuris leidžia praplėsti svetainės galimybes, priartinant ją kur kas platesnėms programų galimybėms.

Jei esat eilinis interneto naudotojas, galit jau atsidarinėti kitą naršyklės tab’ą - čia yra ko gero viskas, ką jums reikėtų žinoti. Ačiū, geros dienos. Visgi, jei dirbate su e. komercijos verslu ar patys kuriate tokias sistemas, verta į PWA subtilybes pasigilinti labiau.

No alt text provided for this image

PWA vaidmuo e. komercijoje

Žiūrint iš verslo pusės, PWA yra įrankis, padedantis jums sukurti geresnę naudotojo patirtį (UX).

Jei jūsų projektas yra kažkur ties rinkos vidurkiu, tikėtina, kad 60-70% klientų jus mato telefone. Žinoma, desktop versijose konversijos yra vis dar aukštesnės nei mobiliuosiuose. Kai kurie šaltiniai sako, kad net dvigubai. Bet ar tai reiškia, kad srautas iš mobilių įrenginių yra mažiau svarbus? Man atrodo, kad ne.

Konversijos, JAV (Šaltinis: Statista)

Aišku, galima modeliuoti scenarijų, kad žmonės pradinį naršymą atlieka mobiliaisiais ir, suradę savo favoritus, pereina prie didesnio ekrano: detaliau pažiūrėti į nuotraukas, pasigilinti į specifikacijas ir galiausiai atlikti pirkimą. Šis kelias yra tikėtinas, bet kol kas neradau apčiuopiamų studijų ar tyrimų, kurie tokią hipotezę patvirtintų. Statistikos galima rasti visokios, bet vieningai sutariama dėl vieno - jeigu pagerinsime naudotojų mobiliąsias patirtis - mūsų konversija tikrai išaugs.

Taigi, vartotojai dažnai naršo mobiliaisiais, bet sustoja ir neatlieka pirkimo iki galo. Kodėl? Dėl to paties UX, kuris mobiliajame įrenginyje nėra optimalus, o PWA šią problemą ir sprendžia.

Gal jie to ir nežino, bet naudotojai mėgsta PWA

Niekas negarantuoja, kad PWA sprendimas negali turėti blogo UX, lygiai taip pat kaip ir niekas nesako, kad PWA būtinai turės nepriekaištingą UX. Bet, tai yra įrankis, kuris gali tapti puikia gerąja praktika ir gairių rinkiniu, kuris sudėtas taip, kad e. komercijai padėtų atnešti aukštesnes konversijas.

Be to, PWA yra greitesnis. Google pareiškė, kad PWA turinys puslapiai yra užkraunami 50% greičiau, nei svetainės, kurios yra tiesiog responsive. Taip yra todėl, kad PWA turi “precaching” savybę, kuri užtikrina greitesnį veikimą, net jeigu vartotojas susiduria su lėtu internetu. 

Be to, PWA leidžia jūsų projektui būti matomu per daugiau kanalų. Pavyzdžiui, Push Notifications yra vienas efektyviausių būdų atsidurti klientų akyse, nes jie yra matomi daugumos įrenginių užrakinimo ekranuose (lock screens). Jei naudojami tinkamai, jų efektyvumo procentas gali būti kur kas aukštesnis nei eilinio pranešimo el. pašte.

Mitų griovimas: PWA ir SEO

SEO ir PWA santykis yra mitais apipinta sritis. Neseniai, gavau skaityti vieną projekto aprašymą, kuriame didelėmis raidėmis buvo parašyta: “Nekurti single page app ar JS framework pagrindu”. Priežastys paprastos - nesuderinamumas su SEO/Analitika. 

Beliko mitus sklaidyti pačiu paprasčiausiu (bet ilgai užtrunkančiu, ir ne visada sėkmingu) būdu - rodyti pavyzdžius svetainių, kurias esame padarę, išgirsti klientus, su kuriais jau esame bendravę.

Taip, dar neseniai buvo tiesa, kad PWA svetainės negalėjo tinkamai dirbti su SEO, nes jų turinys buvo griežtai vykdomas tik kliento naršyklėje. Dabar situacija pasikeitė ir serveris grąžina visą informaciją, todėl problemų su SEO nebekyla. Maža to, dėl netiesioginių PWA atnešamų naudų (greitis, svetainėje naudotojo praleistas laikas) jis gali ir pagerėti.

Tai kokią naudą man tas PWA duos?

Viskas skamba gražiai, tačiau kartais kalbant su klientais apie PWA diegimą vis dar tenka susidurti su abejonėmis: Tai ką tiksliai man tas PWA duos? Kiek man tai kainuos? Kada atsipirks?

Žinoma, pats PWA pinigų jums neatneš (priešingai - jį dar reikės kažkam įdiegti), BET:

  • Kodas veiks greičiau. Tiek naudotojai, tiek PageSpeed matys geresnius rezultatus.
  • Geresnė naudotojų patirtis pagerins naršymą ir padidins konversijos tikimybę.
  • Tokie funkcionalumai kaip Push notifications atvers naujas galimybes.
  • Trumpam dingo ar sulėtėjo internetas? Nieko tokio, visi aplankyti puslapiai yra vis bus pasiekiami ir be jo.
  • Neturėsite problemų su SEO.
  • Programuotojų projektui vystyti surasti bus žyyyymiai lengviau (čia jau džiaugiamės mes, kaip paslaugos teikėjas).
  • Tokios funkcijos kaip automatinis kodo gabalų splitinimas leis jūsų svetainei “paploninti” javascripto bibliotekas ir, vėlgi, tapti greitesne.

Nežinau, kaip jums, bet man skamba kaip labai solidus naudų paketas.

Beveik filsofinė išvada

Įsivaizduokit, kad esate namų statytojas. Aš ateičiau pas jus ir sakyčiau: pastatykite man namą, bet nenaudokite diubelių, nešiltinkite sienų, nedarykite rekuperacijos. Padarykite tiesiog taip, kaip darė mano senelis. Jūs turbūt pagalvotumėte, kad kuoktelėjęs esu klientas.

Kaip ir tie statytojai, esame komanda, kuri rūpinasi, kad IT projektai stovėtų ilgai ir kokybiškai. Tad nesupykite ant mūsų, programuotojų, kad norime naudoti naujausias technologijas (dažnai vadinamas kokiu nors nauju trijų raidžių burtažodžiu). PWA yra vienas iš būdų, kaip jūsų gyvenimą padaryti lengvesniu ir kokybiškesniu. ✌️ 

Vaidas

Vaidas, CTO

Technologijų entuziastas, nuolat ieškantis būdų, kaip optimizuoti procesus ir kaip atrasti dar neišbandytą naminio sidro skonį.