Virtuali verslo užsakymų platforma

Iššūkis

Rasti aukštos kvalifikacijos programuotojus, kurie reikiamu metu nėra užimti, yra iššūkis kiekvienai technologijų įmonei. Mūsų bendradarbiavimas su „Maistro“ prasidėjo 2015 metų lapkritį, kai laikinasis „Maistro“ tinklo technologijų tarnybos vadovas nusprendė dirbti su lietuviška IT kompanija. Mes priėmėme iššūkį rasti ir suburti programuotojų komandą Didžiosios Britanijos  įmonei „Maistro“.

Informacija, kuri veda prie sprendimo

Jungtinėje Karalystėje tik kelios mažos ir vidutinio dydžio kompanijos žino apie galimybes Baltijos šalyse. Lietuva yra tobuloje geografinėje vietoje – Europos viduryje su aukščiausios kokybės informacinių ir komunikacinių technologijų infrastruktūra bei greitai augančiu aukštos kvalifikacijos talentų kiekiu. Lietuva turi ne tik greičiausią interneto ryšį, bet ir didžiausią technologijų universitetą Baltijos regione, kurio IT studentai yra pripažinti pasauliniu lygiu.

Tokios su technologijomis susijusios kompanijos, kaip „Barclays“ ir kitos, greitai plečiasi ir investuoja į Lietuvą. Jos jau turi didelius verslo centrus čia, todėl nebėra vietos ar galimybių mažoms kompanijoms iš Jungtinės Karalystės. Po kelių konsultacijų „Blur Group“ priėmė strateginį sprendimą bendradarbiauti su mumis ir jie to nesigailėjo.

Procesas ir bendravimas

1 žingsnis: Mes pradėjome įdarbinimo procesą ir ieškojome „senior“ programuotojų.
2 žingsnis: Kartu su Jungtinėje Karalystėje esančia komanda apsvarstėme kiekvieną kandidatą ir juos pasirinkome pagal nustatytus kriterijus.
3 žingsnis: Kai programuotojas buvo parinktas, jis išvykdavo į Jungtinę Karalystę laikotarpiui nuo 1 iki 2 savaičių, kad galėtų susipažinti su komanda ir pradėti dirbti ties projektu.
4 žingsnis: Kiekvienas žingsnis buvo kartojamas, kol buvo surinkta visa komanda.

Tuo metu Techninė komanda dirbo Jungtinėje Karalystėje ir savo pašonėje turėjo 1 programuotoją. Mūsų suburta komanda turi 2 „back-end“ Symfony ir PHP programuotojus ir 2 „front-end“ JavaScript ir AngularJS programuotojus.

Iš pradžių, kiekvieną savaitę mes turėjome susirinkimus su „Maistro“ tinklo technologijų tarnybos vadovu, kad jis galėtų stebėti projekto įgyvendinimo procesą ir jį sekti. Po 3 savaičių tinklo technologijų tarnybos vadovas nusprendė, kad jam daugiau nereikia to daryti. Jis buvo patenkintas rezultatais ir visą stebėjimą paliko Techninės komandos vadovui. Per 1 savaitę mūsų komanda Lietuvoje įrodė pažadėtą našumą, nes mes įvykdėme 50% daugiau užduočių nei buvome suplanavę.

Bendravimas tarp programuotojų ir Techninės komandos vadovo yra organizuojamas pagal „scrum“ projekto valdymo būdą. Kiekvienas rytas prasideda su kasdieniniu susirinkimu: visi programuotojai pasidalina tuo, ką jie padarė vakar, kokie yra planai šiai dienai ir su kokiais sunkumais tenka dabar susidurti. Tokių įrankių kaip „GIT“, „Jira“, „Docker“ ir  „Slack“ naudojimas užtikrina projekto įgyvendinimo proceso kokybę.

Svarbiausia yra planavimas

Mūsų sprendimas bendradarbiaujant su skirtingose laiko juostose dirbančiais partneriais yra planavimas. Mes planuojame visus projekto įgyvendinimus sprintais. Per planavimo etapą mes daug bendraujame su klientais, užduodame ir atsakome į klausimus prieš sprintą. Sprinto metu mes lengvai įgyvendiname visus suplanuotus sprendimus.

Didžiausi darbo su mumis pranašumai

  • Aukštos kvalifikacijos programuotojai, kurie gali dirbti reikiamu laiku;
  • Lengva padidinti ir sumažinti projekto mastą;
  • Kokybiški bendravimo kanalai ir kultūrinių skirtumų supratimas.