Švietimo knygų leidykla

„Šviesa“, UAB, yra didžiausia ir daugiausiai patirties sukaupusi mokomosios literatūros leidykla Lietuvoje. Jų logotipą dažnai atpažįsta mokiniai ir mokytojai Lietuvoje, o tai parodo jų patikimumą ir patirtį leidyboje. Kadangi mokiniai naudojasi internetu besimokydami, „Šviesa“ suteikė dar stipresnę pagalbą, sukurdami elektroninę sistemą geresniam mokymuisi.

Iššūkis

Elektroninė „Šviesos“ sistema www.priesegzamina.lt buvo sukurta 2014 metais. Sistemą sudaro testai mokiniams pasitikrinti žinias prieš egzaminus. Skirtingų pobūdžių testai yra pagrindinė www.priesegzamina.lt prekė, taigi jų noras buvo pagerinti sistemą ir padaryti ją dalinai mokamą. Tam reikėjo Magento integracijos.

Sprendimas

Laikas buvo pagrindinis kriterijus greitesniam projekto įgyvendinimui, taigi pradėjome nuo duomenų sinchronizacijos. Tam, kad padarytume „Šviesos“ elektroninę sistemą geresnę, mes sinchronizavome klientų ir prekių sąrašus abiejose sistemose: jau egzistavusioje ir Magento. Šios funkcijos įgyvendinimui mes naudojome „REST API“ duomenų perkėlimo būdą.

Svarbiausia sistemos dalis buvo skaidrus perėjimas nuo egzistuojančios sistemos į Magento sistemą. Mokiniai, kurie nori užsisakyti testą, pirkdami nemato skirtumo tarp abiejų sistemų. Štai kodėl mes naudojame automatinio prisijungimo funkciją (angl. auto-login), kuri leidžia vartotojams prisijungti vieną kartą, norint pasiekti tiek nemokamus, tiek mokamus testus.

Didžiausias iššūkis kuriant „Šviesos“ elektroninę sistemą buvo Magento integracija su verslo valdymo sistema „SAP“. Kai vartotojas prisijungia prie www.priesegzamina.lt sistemos, jam būna priskiriami du ID kodai. Vienas yra naudojamas atpažinti vartotoją Magento sistemoje, kitas – „SAP“. Magento ir „SAP“ integracija buvo būtina vartotojo informacijai ir apsipirkimui perkelti bei tvarkyti.

Elektroninė mokymosi sistema www.priesegzamina.lt dabar yra puikus įrankis mokymuisi ir pasiruošimui egzaminams. Magento integracija privedė prie greitesnio projekto įgyvendinimo ir mažesnio išnaudojamų išteklių kiekio.