Skandinavijos darbo įrankiu mažmenininkai

„Verkter“ yra didžiausia elektroninė parduotuvė, prekiaujanti darbo įrankiais Skandinavijoje bei Šiaurės Europoje ir turinti didžiausią įrankių asortimentą profesionalams ir mėgėjams. Pirmoji „Verkter“ elektroninė parduotuvė Lietuvoje buvo atidaryta 2011 metais.

Iššūkis

Kadangi ankstesnė elektroninės prekybos „Verkter“ platforma nebuvo pakankamai lanksti ir neturėjo pakankamai integracijų galimybių, buvo pasitelkta Magento sistema, padėjusi sukurti sprendimą, pritaikytą Skandinavijoje ir Šiaurės Europoje.

Sprendimas

Pagrindinis funkcionalumas buvo sukurtas per 15 savaičių, naudojant daugiau nei 25 Magento modulius. Mūsų projektas buvo pradėtas nuo Verkter.dk versijos.

Didelis Magento modulių skaičius buvo būtinybė greitesnei ir geresnei elektroninės parduotuvės plėtrai. Visų pirma, „Verkter“ reikėjo tinkamos sandėlio valdymo sistemos, taigi įgyvendinome „Integruotą ERP“ modulį (angl. Embedded ERP) atsargų sekimui, inventoriaus, atsargų perkėlimo ir pasibaigusių atsargų įspėjimui. „Verkter“ turi daugiau nei 50 mažmenininkų ir 5 sandėlius. Naudodami „Integruotą ERP“ modulį, mes įgyvendinome realaus laiko atsargų kiekio atnaujinimus, prisijungimą kiekvienam mažmenininkui, automatinius būsenų atnaujinimus (Prieinama, Prieinama vėliau, Prekės nėra) ir taip pat įgalinimo/išjungimo funkciją kiekvienos užsakytos prekės kopijoms.

„Verkter“ elektroninės parduotuvės vartotojai nuolat domisi tuo, kaip greitai prekė, kurią jie užsisakė, juos pasieks. Mes sukūrėme pristatymo laiko rodymo funkciją, kadangi prekės gali būti pristatomos skirtingu laiku priklausomai nuo pasirinkto siuntimo būdo. Kadangi „Verkter“ turi daug skirtingų prekių kategorijų su skirtingais požymiais, prekių filtrų modulis buvo modifikuotas ir pritaikytas prie elektroninės parduotuvės dizaino temos. Tai dabar suteikia galimybę pasirinkti, kiek filtruojamų požymių reikšmių turėtų būti rodoma klientui.

Kad elektroninę parduotuvę būtų lengviau valdyti administratoriams, neturintiems programavimo įgūdžių, mes įgyvendinome „Attribute spash“ puslapio modulį,  kuris leidžia sukurti papildomus puslapius elektroninės parduotuvės viduje. Tie puslapiai gali būti rodomi „Meniu“ srityje arba skirtingos elektroninės parduotuvės vietose.

Paieškos optimizavimas

„SOLR“ modulis buvo privalomas tam, kad produktų paieška būtų lengvesnė. „SOLR“ turi integruotą rašybos klaidų tikrinimo funkciją, kuri paieškoje siūlo panašius į paieškos žodį rezultatus (angl. suggestive search). Modulis taip pat parodo 5 labiausiai tinkamus rezultatus susijusius su specifiniu raktiniu žodžiu. Taigi, kai vartotojas ieško tam tikros prekės ir padaro rašybos klaidą, prekė vis tiek bus surasta.

Dėl didelio kiekio prekių, turinčių skirtingus požymius ir informaciją, buvo įdiegtas (angl. full-page) „Varnish“ greitintuvas. Šis modulis yra privalomas sudėtingo turinio puslapiams, norint pagerinti jų greitaveiką.

Integracija su apskaitos sistema

„Verkter“ naudoja „Būtenta“ apskaitos sistemą. Mes turėjome pritaikyti apskaitos sistemą Magento platformai, nes „Būtenta“ gali suskaičiuoti prekes ir užsakymus. Tam, kad „Verkter“ procesai veiktų daug efektyviau, mes įgyvendinome PDF Sąskaitos faktūros modulį, kuris leidžia administratoriui sukurti skirtingą sąskaitų faktūrų sistemą priklausomai nuo konkrečių šalių taisyklių.

Siuntimo ir pristatymo moduliai

Svarbi „Verkter“ elektroninės parduotuvės dalis yra komunikacija su vartotoju apie užsakymo ir pristatymo procesus. Klientai yra nuolat informuojami. Šiai funkcijai mes įgyvendinome „Follow-up“  el. pašto modulį, kuris leidžia kurti taisykles ir siunčia skirtingus pranešimus vartotojams, pagal pritaikytas taisykles. Šis plėtinys gali priminti apie apleistą krepšelį, daryti prekių perpardavimą pagal krepšelį ar paskutiniuosius pardavimus, pasiūlyti nuolaidą (kupono kodą), automatiškai siųsti el. laiškus su sekimo informacija pasikeitus užsakymo būsenai.

Siuntimo apribojimo modulis buvo privalomas „Verkter“ elektroninei parduotuvei, dėl skirtingų prekių dydžių ir svorių. Buvo įgyvendinta integracija su „Mypack“ sistema – darant užsakymą, galima pasirinkti geriausią siuntimo būdą prekei pagal jos funkcijas. Elektroninių parduotuvių klientai vertina skirtingus būdus ir mokėjimo sistemas,  taigi mes integravome tokias mokėjimo sistemas, kaip „Klarna“, „Paysera“, „Svea“ – populiariausias mokėjimo sistemas Baltijos ir Šiaurės regionų šalyse.

Vizualinis sprendimas

Tam, kad būtų galima išleisti pirmąją elektroninės parduotuvės versiją kaip galima greičiau ir paruošti ją vasaros sezonui, mes naudojome jau egzistavusį dizaino šabloną. „Verkter“ nusprendė pagrindiniame puslapyje patalpinti TOP prekių kategorijas, vietoj populiaraus „slankiklio” (angl. slider) įgyvendinimo.

Architektūra, sukurta „Verkter“ Magento elektroninei parduotuvei, yra naudojama ir kitose 7-iose „Verkter“ parduotuvėse, skirtingose 7 šalyse: Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje.