GETJET INTEGRUOTA PLATFORMA

GetJet Airlines yra IATA veiklos saugumo audito standartu (IOSA) įvertintos oro linijos, teikiančios orlaivių nuomos (ACMI – orlaiviai, įgula, priežiūra, draudimas) bei užsakomųjų skrydžių paslaugas. Šios oro linijos buvo įkurtos 2016-aisiais metais, jų būstinė yra įsikūrusi Vilniuje. 2019-aisiais GetJet Airlines aptarnavo daugiau kaip 1,5 mln. keleivių. 


Iššūkis

Kadangi GetJet Airlines glaudžiai bendradarbiauja su įvairiais kelionių organizatoriais, įmonei reikėjo integruotos platformos, kuri galėtų suvienodinti duomenų apdorojimą iš įvairių šaltinių ir į juos. Ši platforma turi apdoroti skrydžių informaciją bei keleivių duomenis, taip pat ją reikėjo integruoti su visomis privalomomis administracinėmis bei vyriausybinėmis institucijomis. Čia prie projekto sistemos vystymui prisijungė Adeo Web komanda.

Sprendimas

Norėdami gerai suprasti mūsų kliento esminius poreikius, darbus kaip įprasta pradėjome nuo projekto aptarimo ir detalizavimo dirbtuvių. Aptarę reikalavimus projekto MVP (pirminei produkto iteracijai – angl. Minimal Viable Product, MVP) ir potencialius patobulinimus tolimesnėje ateityje, priėmėme sprendimą, jog šiuo atveju geriausias pasirinkimas būtų naudoti Laravel karkasą (angl. framework). Naudojantis šia technologija pirmiausia buvo iš pamatų išvystyta bazinė sistemos versija.

Sukūrę pirminę sistemą, galėjome pradėti reikiamų duomenų šaltinių integracijos darbus. Pirmasis žingsnis buvo surinkti visus reikalingus duomenis apie keleivius bei kitą su skrydžiais susijusią informaciją iš kelionių organizatorių. Vienas iš iššūkių, kurį turėjome išspręsti, buvo tai, kad skirtingi organizatoriai naudoja skirtingas sistemas bei skirtingus formatus duomenims kaupti. Juos reikėjo suvienodinti ne tik tarpusavyje, bet ir laikantis vyriausybinių institucijų reikalavimų. Įvykdžius šį procesą, informacija įkeliama į GetJet sistemą ir ten standartizuojama. 

Norėdami standartizuoti duomenų formatus tarp skirtingų partnerių, mes bendradarbiavome su kiekvienu jų. Rasti būdą suvienodinti formatus tarp visų šalių tikrai nebuvo lengva, tačiau tai buvo būtinas žingsnis siekiant užtikrinti nepriekaištingą sistemos darbą. 

Kitame etape visa būtina informacija pateikiama atitinkamoms valstybinėms bei teisėtvarkos institucijoms. Skrydžių bei keleivių duomenys yra konvertuojami nustatytuoju (PNRGOV) formatu ir išsiunčiami institucijoms. Norint užtikrinti automatizuotą duomenų perdavimą, platforma buvo integruota su policijos departamentu naudojantis jų pateikta aplikacijų programavimo sąsaja (angl. Application Programming Interface, API). Taip pat, siekdami užtikrinti, jog institucijos gauna visą reikiamą informaciją, mes glaudžiai bendradarbiavome ir su jų atstovais.

Paskutinė šios integracijos dėlionės detalė buvo skrydžių bei keleivių informacijos įkėlimas į tarptautinę oro uostų sistemą. Siekiant automatizuoti duomenų perdavimą, GetJet sistema šįkart buvo integruota su iPort oro uostų duomenų apdorojimo sistema, kurioje duomenys pateikiami nustatytais formatais (PNL ir ADL).

Pabaigę būtinuosius integracijos darbus, mes galėjome sutelkti dėmesį į GetJet platformos funkcionalumo tobulinimą. Įvykdėme papildomas integracijas su kelionių organizatoriais, kurios leis jiems pateikti papildomą informaciją kaip pvz. keleivių pasirinkto maisto užsakymus. Sistema taip pat buvo integruota su Raido API, kuri leis gauti skrydžio įgulos kontaktinę informaciją ir siųsti jiems pranešimus. Pavyzdžiui, skrydžio keleiviai gali su kelionių organizatorių pagalba užsakyti draugams sveikinimus vestuvių, gimtadienio ar kitomis progomis.

Su naująja sistema GetJet darbuotojai gali stebėti, patvirtinti bei atnaujinti keleivių informaciją. Norėdami užtikrinti duomenų saugumą, mes įdiegėme standartines saugos priemones: SSL sertifikatą, slaptažodžių šifravimą bei galimybę naudotis dviejų žingsnių prisijungimo patvirtinimo (angl. Two-factor authentication) funkcija.

Rezultatas

Šio projekto rezultatas – pilnai integruota ir subendrintą informaciją sauganti sistema, kuri:

Automatiškai surenka ir standartizuoja keleivių, skrydžių bei kitą būtiną informaciją iš visų agentūrų, kelionių organizatorių ir kitų šaltinių;
Automatiškai eksportuoja visą būtiną informaciją ir perduoda ją atitinkamoms institucijoms;
Suteikia GetJet keleivių ir kitų duomenų valdymo galimybes;
Turi papildomas funkcijas: keleivių maitinimo užsakymų duomenų suteikimas, tiesioginis informacijos apie keleivių gimtadienius perdavimas skrydžio įgulai, dviejų žingsnių prisijungimo patvirtinimas ir kitos.

Komanda

1 projektų vadovas
1 Backend programuotojas
1 produkto vadovas (kliento pusė)