ALMA LITTERA GRUPĖ – PIM

„Alma Littera“ įmonių grupė yra didžiausia leidybos grupė Baltijos šalyse. Ji jungia „Alma Littera” ir „Šviesa” leidyklas, „Pegaso” knygynų tinklą bei el. parduotuvę „Knygų klubas”.

Jau daugiau kaip 30 metų „Alma Littera” yra viena svarbiausių leidyklų Lietuvoje, užsiimanti plataus spektro vietinių bei užsienio autorių literatūros leidimu: vadovėliais, moksliniais bei tiriamaisiais leidiniais, literatūra vaikams, grožine bei negrožine literatūra ir kitais.

Iššūkis

„AL Holdingas” patronuoja įvairias su leidyba susijusias kompanijas. Tai reiškia, jog AL grupė valdo dešimtis tūkstančių produktų, įvairovę atributų, informacinius kanalus, sandėlius.

Pagrindinis iššūkis šiame projekte buvo sukurti efektyvų metodą valdyti visą produktų informaciją esančią skirtingose duomenų bazėse, kanaluose, parduotuvėse bei el. sistemose.

Pagrindiniai “Alma Littera” grupės iškelti iššūkiai buvo:
– Poreikis apjungtai produktų informacijos valdymo sistemai
– Visų informacijos kanalų sujungimas ir integracija
– Produktų informacijos valdymo (angl. PIM – product information management) integracija į Magento el. komercijos sistemą
– Vienos platformos, skirtos valdyti visą produktų informaciją grupėje, vystymas

Sprendimas

Adeo Web komandos sukaupta patirtis parodė, jog efektyviausias sprendimas tokiam iššūkiui – pritaikyti, išvystyti ir efektyviai sukonfigūruoti „Akeneo Community Edition“, atvirojo kodo (angl. open-source) produktų informacijos valdymo (PIM) sistemą. Sekančiuose projekto etapuose mes sujungėme ir integravome visus būtinuosius informacijos kanalus; automatizavome ir optimizavome kiek įmanoma daugiau informacijos valdymo proceso etapų; taip pat tobulinome būdus, kaip galutiniai vartotojai (AL grupės darbuotojai) gali įkelti, redaguoti ir panaudoti informaciją įvairiose jos formose.

Apjungtas informacijos valdymas. Dabar mūsų klientas turi vieną apjungtą duomenų bazę, kurioje visi duomenys yra tiesiogiai persiunčiami iš jų ERP (angl. Enterprise Resource Planning – Įmonės Išteklių Planavimo) sistemos per SAP integraciją. „Akeneo” puikiai veikia kaip duomenų bazė visos produktų informacijos rinkimui, apdorojimui ir paskirstymui.

Viena platforma valdyti visai produkto informacijai. AL grupės darbuotojams daugiau nebereikia klajoti po įvairius kanalus norint pridėti, redaguoti ar valdyti produktų informaciją. Visą produktų informaciją importavus į „Akeneo”, jie turi vieną platformą, kurioje gali prie kiekvieno produkto pridėti reikalingas nuotraukas, pastabas ir kitus papildomus duomenis. Didžioji dalis apskaitos sistemų nėra pritaikytos valdyti informaciją tarp kelių kanalų, įmonių ar komandų. „Akeneo” šią užduotį atlieka tobulai.

Tiesioginis informacijos eksportavimas į kitus pardavimų kanalus ir įmones. Didžiausi „Akeneo” privalumai atsiskleidžia, kai visa produktų informacija yra importuota, apdorota ir paruošta paskirstymui. AL grupės komandai nebereikia eksportuoti, siųsti ir importuoti Excel lentelių ar CSV failų rankiniu būdu. Naudojantis tam skirtomis integracijomis, didžioji dalis šių procesų ne tik automatizuojami, bet ir atliekami vos per kelias sekundes. Taip pat, kadangi „Akeneo” platforma turi labai gerai išdirbtą API, šias integracijas yra dar lengviau įdiegti ir palaikyti.

Individualiai pritaikyti funkcionalumai. Klientas taip pat turėjo papildomų poreikių, kuriems prireikė smulkesnių, individualiai pritaikytų sprendimų:
Galerija ir nuotraukų pridėjimas į produktų korteles. Klientas norėjo turėti daugiau kontrolės nustatant, kurios nuotraukos rodomos arba nerodomos, parenkant produkto viršelio nuotrauką ir kitoms funkcijoms. Nuo šiol sistemos vartotojai gali pridėti vizualius priedus ir paskirti jų rolę: viršelio nuotrauka, viešai rodoma nuotrauka ir pan. Vartotojai taip pat gali pridėti alternatyvų tekstą arba įkelti visą produkto nuotraukų galeriją ir ją automatiškai eksportuoti į kitus kanalus (pvz. „Magento“).
Individualių atributų su asmenybėmis detalėmis pridėjimas. Visos knygos turi savo autorius, leidyklas, iliustratorius – visi šie individualūs atributai dabar gali būti priskiriami prie produkto.
Produktų kainos ir likučiai yra importuojami iš SAP į „Akeneo” naudojantis API, tuo tarpu produktai importuojami XML formatu – klientas norėjo importuoti informaciją tam tikrais būdais, kuriuos būtų patogu vėliau integruoti ir valdyti.

Rezultatas

„Akeneo” PIM implementavimo AL grupei rezultatas – centralizuota produktų informacijos duomenų bazė ir bendra sistema, kurią gali naudoti visos kliento grupei priklausančios įmonės. Tai reiškia, jog nebereikės papildomai integruoti vidinių ir išorinių sistemų – produktų informacijos valdymo sistema yra pritaikyta visoms sistemoms.

Tolimesnis vystymas

Po pirminio „Akeneo” sprendimo AL grupei pritaikymo ir paleidimo, tęsiamas tolimesnis produktų informacijos valdymo sistemos vystymas:
– Integruoti papildomi kanalai (kol kas buvo integruoti 5 kanalai – ateityje nesunkiai galima pridėti daugiau be papildomų programavimo darbų)
– Patobulintas sistemos prieinamumas didesniam skaičiui vartotojų dirbančių su skirtingais kanalais
– Sukurtas funkcionalumas vartotojų prieigos apribojimams bei leidimams pasiekti tam tikrus duomenų rinkinius
– Automatizuotas asmenybių (angl. personalities) importas iš SAP į Akeneo
– Patogesnė konfigūracija papildomų kanalų kūrimui, integracijoms, eksportui ir importui