Adeo Web dalyvavo Build Stuff

Adeo Web dalyvavo Build Stuff

Build Stuff prekės ženklas atstovauja ir organizuoja tarptautines konferencijas, skirtas sistemų vystymui. 2012-aisiais tai buvo pirmoji sistemų vystymo konferencija Baltijos šalyse. Metų eigoje Build Stuff išsišakojo ir šiandien jungia renginius Ispanijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje

Konferencijos tikslas yra stiprinti programuotojų bendruomenę ir suteikti jiems reikiamas žinias bei gebėjimus, kuriuos jie galės pritaikyti po konferencijos.

Šiemet Adeo Web programuotojai leidosi į kelionę išplėsti savo žinias apie daiktų kūrimą. Visiems vykti į tą pačią konferenciją būtų per lengva, todėl jie nusprendė apsilankyti Ukrainoje ir Lietuvoje. Tad Karolis su Simonu apsilankė renginyje Vilniuje, o Aurimas, Edgaras ir Tomas išvyko į Build Stuff Kijeve.

Konferencijoje buvo galima rasti daugybę įdomių pranešėjų ir temų: viskas nuo dirbtinio intelekto iki interneto, nuo architektūros iki „Debesų“, nuo lyderystės iki populiariausių platformų, nuo programavimo kalbų iki daiktų interneto.

Vienas unikaliausių pranešimų buvo apie Rockstar programavimo kalbą, kurios autorius yra Dylanas Beattie. Šios kalbos pagalba programavimo kodas konvertuojamas į garsą; tai leidžia jums programuoti muziką ir tapti „Rockstar programuotoju“. Tiesą sakant, galite rasti įmonių, kurios siūlo „Rockstar programuotojams“ darbą, tad susipažinę su šia kalba, jūs galite laisvai kandidatuoti į šias roles.

Dar vieną įdomią temą aptarė Kevlinas Henney. Jo prezentacija buvo skambiai pavadinta „Full Stack Development“. Tai angliškai kalbantiems buvo žodžių žaismas – Kevlin pradėjo savo prezentaciją šiais žodžiais: „Šiandien kalbėsiu ne apie full-stack programavimą, bet apie full stack vystymą.“ Jeigu reiktų paaiškinti šį žodžių žaismą, tai tarsi gudrus programuotojų juokelis. Full-stackeriai yra programuotojai, gerai išmanantys įvairias vystymo proceso dalis: backend, frontend, techninė įranga, ir t.t. Tuo tarpu žvelgiant į frazę „full stack“ pažodžiui, ji reiškia vieną iš programavimo elementų. Kevlinas aptarė, kaip skirtingos programavimo kalbos susitvarko su ta pačia įvestimi skirtingais būdais ir kaip tas pats veiksmas skirtingomis kalbomis pasiekia skirtingus rezultatus.

Tai tik trumpas žvilgsnis į konferenciją – Build Stuff metu buvo aptartos aktualiausios šiandienos sistemų vystymo temos. Mūsų programuotojus itin sužavėjo Phillippo Krenno, Gleno Henrikseno ir Randy Shoupo pristatymai. Konferencijos įrašus galite rasti čia. Ir būtinai apsilankykite kitąmet – šį renginį verta pamatyti.